B41851F7108M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41851F7108M000
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
库存 : 11
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 810 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 230mOhm @ 120Hz
Series B41851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF