B41888C4128M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41888C4128M
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 10kHz
Series B41888
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.5 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 46 mOhms