B41890A4227M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41890A4227M
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 138mOhm @ 10kHz
Series B41890
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 965 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF