B41895B5278M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41895B5278M
描述:
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 29mOhm @ 10kHz
Series B41895
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.86 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 26 mOhms