B43082F2226M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43082F2226M
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43082
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 µF