B43231A1108M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43231A1108M
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.01 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43231
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.666 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF