B43252B4157M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43252B4157M
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 760 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43252
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.178 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 150 µF