B43254B5127M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43254B5127M000
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
库存 : 461
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43254
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 775 mA @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 120 µF