B43254B9277M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43254B9277M
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.17 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43254
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.814 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 270 µF