B43254H2477M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43254H2477M
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.56 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43254
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.418 A @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF