B43305A5477M67
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43305A5477M67
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.51 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 290mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 410 mOhms