B43305A9108M60
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43305A9108M60
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.38 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 190 mOhms