B43515A0188M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43515A0188M
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 420V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.819" (97.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 5.42 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm @ 100Hz
Series B43515
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1800 µF
Package Tray
Impedance 110 mOhms