B43525B4827M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43525B4827M000
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 350V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.126" (54.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.05 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm @ 100Hz
Series B43525
Package / Case Radial, Can - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 820 µF
Package Tray
Impedance 140 mOhms