B43564A5568M7
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43564A5568M7
描述:
CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.681" (169.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 17.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 29mOhm @ 100Hz
Series B43564
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 5600 µF
Package Bulk
Impedance 23 mOhms