B43584A5228M003
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43584A5228M003
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Ripple Current @ Low Frequency 9.2 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 72mOhm @ 100Hz
Series B43584
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF