B43601A9687M87
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43601A9687M87
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.252" (57.20mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.09 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 160mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 220 mOhms