B43601C2128M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43601C2128M
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.83 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 110 mOhms