B43601F2567M60
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43601F2567M60
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.18 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 160mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 560 µF
Package Bulk
Impedance 220 mOhms