B43634A5477M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43634A5477M000
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
库存 : 302
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.84 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 230mOhm @ 100Hz
Series B43634
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF