B43701B4338M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43701B4338M000
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.846" (97.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 2.531" Dia (64.30mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 9.72 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100Hz
Series B43701
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 70 mOhms