B43704A6828M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43704A6828M000
描述:
CAP ALUM 8200UF 20% 500V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.728" (221.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 26.2 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm @ 100Hz
Series B43704
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 8200 µF