B43705A9688M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43705A9688M000
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.677" (144.20mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 26 A @ 100 Hz
Size / Dimension 3.027" Dia (76.90mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm @ 100Hz
Series B43705
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 2.97 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6800 µF
Package Bulk
Impedance 14 mOhms