B43712A5228M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43712A5228M000
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.846" (97.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 8.24 A @ 100 Hz
Size / Dimension 2.531" Dia (64.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 100Hz
Series B43712
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 3.34 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 85 mOhms