B43720B8688M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43720B8688M000
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 600V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.740" (222.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 600 V
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 23.8 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100Hz
Series B43720
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6800 µF