B43760A4688M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43760A4688M000
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.677" (144.20mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 15.2 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 17mOhm @ 100Hz
Series B43760
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6800 µF
Package Bulk
Impedance 20 mOhms