B43851A1105M8
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43851A1105M8
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 160V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 16 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 186Ohm @ 120Hz
Series B43851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1 µF