B43858C9336M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43858C9336M000
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43858
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 720 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33 µF