B43866C5106M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43866C5106M
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43866
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 200 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10 µF