B59970C0080A051
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B59970C0080A051
描述:
PTC RESET FUSE 80V 90MA RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 80V
Current - Hold (Ih) (Max) 90 mA
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Approval Agency UR, VDE
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 3 A
Size / Dimension 0.354" Dia x 0.138" T (9.00mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Automotive, AEC-Q200
Type Ceramic
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - 25°C (Typ) 9.4 Ohms
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Current - Trip (It) 190 mA