B59995C0120A054
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B59995C0120A054
描述:
PTC RESET FUSE 30V 120MA RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 120 mA
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Approval Agency UR
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 700 mA
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.138" T (4.00mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Type Ceramic
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - 25°C (Typ) 13 Ohms
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Current - Trip (It) 240 mA