EPCOS - TDK Electronics
型号:
B62152P0007X030
封装:
-
批次:
-
描述:
FERRITE CORE 2 HOLE 7.3UH N30
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0925
$1.0925
10
$0.97945
$9.7945
25
$0.72504
$18.126
50
$0.68894
$34.447
100
$0.616455
$61.6455
250
$0.580146
$145.0365
500
$0.543894
$271.947
1000
$0.471371
$471.371
5000
$0.453245
$2266.225
请发送询价,我们将立即回复。

| Inductance Factor (Al) | 7.3 µH |
| Effective Area (Ae) mm² | 10.2 |
| Tolerance | ±30% |
| Material | N30 |
| Core Type | Multi-Hole (2) |
| Product Status | Active |
| Effective Length (le) mm | 7.6 |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MHB2/P-6.2/7.25/4.2 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 78 |
| Length | 0.287" (7.30mm) |
| Gap | Ungapped |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Height | 0.246" (6.25mm) |
| Package | Box |
| Initial Permeability (µi) | 4300 |
| Width | 0.167" (4.25mm) |
| Finish | Parylene |
| Diameter | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 0.75 |