B72520V0400K062
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B72520V0400K062
描述:
VARISTOR 68V 100A 1206
用户指南
Operating Temperature -
Varistor Voltage (Min) 61.2 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Varistor Voltage (Max) 74.8 V
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Energy 0.5J
Maximum AC Volts 40 V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 56 V
Current - Surge 100 A