B78108S1822K000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B78108S1822K000
描述:
FIXED IND 8.2UH 690MA 480MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 65 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 690 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Series BC
Inductance 8.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 50MHz