B78148S1563J009
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B78148S1563J009
描述:
FIXED IND 56UH 430MA 1.23 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 430 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.23Ohm Max
Series BC
Inductance 56 µH
Type Wirewound
Package / Case Radial
Frequency - Self Resonant 7MHz