B82132A5301M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B82132A5301M000
描述:
FIXED IND 70UH 300MA 5.7 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.787" L (5.50mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.7Ohm
Series B82132
Inductance 70 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 29MHz