B82412A1392K
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B82412A1392K
封装:
1210 (3225 Metric)
描述:
FIXED IND 3.9UH 190MA 1.35OHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.35Ohm Max
Series SIMID
Inductance 3.9 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 150MHz