B82412A3270M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B82412A3270M
描述:
FIXED IND 27NH 600MA 150MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 60 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Series SIMID
Inductance 27 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 2.5GHz