B82432T1184K000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B82432T1184K000
封装:
1812 (4532 Metric)
描述:
FIXED IND 180UH 140MA 7 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 7Ohm Max
Series SIMID
Inductance 180 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 5.5MHz