B82466G152M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B82466G152M
描述:
FIXED IND 1.5UH 920MA 145MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 920 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 145mOhm
Series B82466G0
Inductance 1.5 µH