B82498F3391G000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B82498F3391G000
封装:
0805 (2012 Metric)
描述:
FIXED IND 390NH 210MA 1.6OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Series SIMID
Inductance 390 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 700MHz