BACC63BP18D14S9
Cinch Connectivity Solutions
型号:
BACC63BP18D14S9
描述:
CONN PLUG FMALE 14POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.865" (21.97mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 18-14
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Features Coupling Nut, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C