Nexperia USA Inc.
型号:
BAS30LS-QYL
封装:
DFN1006BD-2
批次:
-
描述:
DIODE GP 300V 250MA DFN1006BD-2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2755
$0.2755
10
$0.19095
$1.9095
100
$0.09329
$9.329
500
$0.077824
$38.912
1000
$0.054074
$54.074
2000
$0.046864
$93.728
5000
$0.043472
$217.36
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DFN1006BD-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 nA @ 250 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | SOD-882 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 200 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 250mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |