首页 / 单二极管 / BAS40-00-E3-18
minImg
BAS40-00-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BAS40-00-E3-18
封装:
SOT-23-3
描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT23-3
库存 : 4065
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Capacitance @ Vr, F 5pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 30 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 200mA
Operating Temperature - Junction 125°C (Max)