STMicroelectronics
型号:
BAT54SFILM
封装:
SOT-23-3
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.342
$0.342
10
$0.2793
$2.793
100
$0.148105
$14.8105
500
$0.097432
$48.716
1000
$0.066253
$66.253
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 30 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 100 mA |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 300mA (DC) |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | BAT54 |