Nexperia USA Inc.
型号:
BAV74,235
封装:
TO-236AB
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY GP 50V 215MA SOT23
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.152
$0.152
10
$0.13775
$1.3775
100
$0.074765
$7.4765
500
$0.046018
$23.009
1000
$0.031378
$31.378
2000
$0.026676
$53.352
5000
$0.024054
$120.27
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 50 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 215mA (DC) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | BAV74 |