BAW101S-7
Diodes Incorporated
型号:
BAW101S-7
封装:
SOT-363
描述:
DIODE ARRAY GP 300V 250MA SOT363
库存 : 1220
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-363
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 250 V
Series -
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Diode Configuration 2 Independent
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 250mA (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C