首页 / 针座,公插针 / BC032-05-A-2-0200-0200-L-B
minImg
BC032-05-A-2-0200-0200-L-B
GCT
型号:
BC032-05-A-2-0200-0200-L-B
品牌:
GCT
描述:
5POS 1.0MM PITCH PIN HEADER, TYP
库存 : 634
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.039" (1.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC/DC
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr GCT
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C