Rohm Semiconductor
型号:
BC858BHZGT116
封装:
SST3
批次:
-
描述:
TRANS PNP 30V 0.1A SST3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.342
$0.342
10
$0.2337
$2.337
100
$0.114
$11.4
500
$0.095076
$47.538
1000
$0.066063
$66.063
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 650mV @ 5mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Supplier Device Package | SST3 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 200 mW |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 210 @ 2mA, 5V |
| Base Product Number | BC858 |