首页 / 直流转换器 / BCM380P475C1K2A30
minImg
BCM380P475C1K2A30
Vicor Corporation
型号:
BCM380P475C1K2A30
描述:
DC DC CONVERTER 47.5V 1200W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 410V
Voltage - Isolation 4.242 kV
Voltage - Output 1 47.5V
Size / Dimension 2.49" L x 0.90" W x 0.29" H (63.3mm x 22.8mm x 7.3mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Current - Output (Max) 25.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 260V
Series VI Chip® BCM®
Power (Watts) 1200 W
Type Intermediate Bus Converter
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 97.9%